Wanna, czy prysznic w łazience?

Ciekawe triki, sposoby, informacje.
mamuśka17

Wanna, czy prysznic w łazience?

Post autor: mamuśka17 »

Jestem na etapie wyposażania łazienki i planowania. I stoję przed wyborem, czy zdecydować się na wannę, czy może prysznic. Na https://arenalazienek.pl/pl/c/Brodziki-prysznicowe/137 jest dość duży wybór brodzików prysznicowych. Dodatkowo kabiny są różne i z różnymi udogodnieniami. Co nie ułatwia mi wybory. Czy możecie coś doradzić?
różdżka

Re: Wanna, czy prysznic w łazience?

Post autor: różdżka »

Do bardzo małej łazienki wanny się nie "wciśnie", nawet jeśli domownicy wolą długie kąpiele leżąc po uszy w pianie :P U nas będziemy mieć i prysznic i wannę, ale w osobnych łazienkach. Na parterze jest bardzo małe pomieszczenie i nawet narożna wanna nie wejdzie, bo trzeba gdzieś "upchnąć" toaletę i umywalkę. Natomiast na poddaszu łazienka wprawdzie jest większa, ale tam kabina prysznicowa nie wejdzie, bo jest okno, którego nie dało się w żaden sposób przesunąć, żeby nie zaburzać symetrii elewacji i musi być wanna, nawet gdybyśmy nie chcieli. Wszystko zamówimy ze sklepu ŚWIAT ŁAZIENEK. Zobacz sobie też, bo mają bardzo duży wybór - wanny, prysznice, brodziki + odpływy i inne elementy montażowe.
ważka

Re: Wanna, czy prysznic w łazience?

Post autor: ważka »

różdżka pisze: ↑02 lip 2021, 9:51 Do bardzo małej łazienki wanny się nie "wciśnie", nawet jeśli domownicy wolą długie kąpiele leżąc po uszy w pianie :P U nas będziemy mieć i prysznic i wannę, ale w osobnych łazienkach. Na parterze jest bardzo małe pomieszczenie i nawet narożna wanna nie wejdzie, bo trzeba gdzieś "upchnąć" toaletę i umywalkę. Natomiast na poddaszu łazienka wprawdzie jest większa, ale tam kabina prysznicowa nie wejdzie, bo jest okno, którego nie dało się w żaden sposób przesunąć, żeby nie zaburzać symetrii elewacji i musi być wanna, nawet gdybyśmy nie chcieli. Wszystko zamówimy ze sklepu ŚWIAT ŁAZIENEK. Zobacz sobie też, bo mają bardzo duży wybór - wanny, prysznice, brodziki + odpływy i inne elementy montażowe.
Róźdżka, faktycznie https://www.swiatlazienek.com.pl/ ma super i wanny i kabiny prysznicowe ;) Ja to akurat lubię prysznice. Dlaczego? Prysznic gwarantuje mniejsze zużycie wody, zapewnia bardziej higieniczne mycie (woda na bieżąco spływa razem z brudem i potem; w wannie osadzają się one ponownie na ciele).
zakupkiduże

Re: Wanna, czy prysznic w łazience?

Post autor: zakupkiduże »

Dobrej jakości łazienkę możemy wyposażyć również w salonie https://www.cermag.com.pl/ , to wszyscy kluczowi producenci w jednym miejscu. Doradca na miejscu pomoże skomponować na łazienkę marzeń, miejsce które będzie łatwe w utrzymaniu czystości a do tego po prostu będzie ładne.
Kikkoś

Re: Wanna, czy prysznic w łazience?

Post autor: Kikkoś »

Ja uważam, że kabina prysznicowa jest lepsza, bo zajmuje mniej miejsca, jest też sensowniejsza pod względem oszczędności i ekologii, decydując się na wannę zużywamy więcej wody. Super wybór kabin w Warszawie macie w salonie Domeko http://www.domeko.com.pl/kategoria-prod ... ysznicowe/ To genialnie zaopatrzony sklep i co fajne - przy zakupie płytek łazienkowych gratis otrzymacie u nich aranżację łazienki. My skorzystaliśmy z tej opcji i bardzo byliśmy z tego zadowoleni, miło mieć fachowo zrobioną aranżację łazienki i to za darmo :)
lauraa

Re: Wanna, czy prysznic w łazience?

Post autor: lauraa »

Jeżeli szukacie dla siebie inspiracji - jak zaaranżować swoją łazienkę? To w sumie tutaj https://www.postaw-na-kobiety.pl/lazien ... wnetrzach/ możecie zapoznać się atrakcyjnymi koncepcjami? Macie tam poradnik, który w sobie ma wiele pomysłów, inspiracji?
Olafik

Re: Wanna, czy prysznic w łazience?

Post autor: Olafik »

Jednym z najnowszych trendów w projektowaniu łazienek jest stosowanie brodzików prysznicowych, które imitują wygląd naturalnego kamienia. Te produkty nie tylko pięknie się prezentują, ale są również wyjątkowo trwałe i łatwe w utrzymaniu. Więcej informacji na temat dostępnych modeli i ich zalet znajduje się na stronie https://www.sencom.pl/brodziki-prysznic ... -prostocie co może być inspiracją dla planujących remont łazienki.
Waldemar

Re: Wanna, czy prysznic w łazience?

Post autor: Waldemar »

Technologia użyta w kabinach prysznicowych z hydromasażem ciągle się rozwija, oferując nowe funkcje takie jak chromoterapia czy aromaterapia. Przy wyborze kabiny warto zwrócić uwagę na te dodatkowe opcje, które mogą znacznie podnieść komfort użytkowania. Omówienie najnowszych technologii dostępnych w kabinach prysznicowych można znaleźć na https://nadwisla24.pl/2024/03/19/jak-wy ... romasazem/ i inwestycja w nowoczesne technologie może przekształcić zwykłą łazienkę w luksusowe spa.
ODPOWIEDZ