Wynajem mieszkania

Jak radzić sobie z dłużnikami?
Awatar użytkownika
jancu
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2019, 18:19

Wynajem mieszkania

Post autor: jancu »

Hej, ostatnio zastanawiałem się nad wynajmem mieszkania. Nie wiem jednak jak powinna wyglądać umowa. Trochę poczytałem tutaj o tym https://www.banki24.com.pl/umowa-najmu- ... -dokument/ i muszę przyznać, że sporo rzeczy się z tego dowiedziałem. Jak dla mnie to sprawdzone źródło wiedzy jest.
Człowiek, który zawsze chce być dowcipny, najczęściej bywa śmieszny.
Awatar użytkownika
disaja
Posty: 37
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:41

Re: Wynajem mieszkania

Post autor: disaja »

Zanim podejmiemy się wynajęcia mieszkania jako najemca, wiadomo, że powinniśmy czytać porządne umowy, tak, żeby nic nie było dla nas problematyczne, a wszystko jasne. Jednak będąc wynajmującym, to na nas ciąży napisanie odpowiedniej umowy. Wiem, że na ogól się na tym nie znamy, dlatego podpowiadam, że prawnik w Capital Legal https://capitallegal.pl/uslugi/umowy/ może nam stosowną umowę skonstruować.
tośka

Re: Wynajem mieszkania

Post autor: tośka »

Pamiętaj o tym, aby podpisać umowę z osobą, która to mieszkanie będzie od ciebie wynajmować. Lepiej mieć wszystko na papierze :) I tutaj zdecydowanie mogę polecić ci stronę https://www.umownik.pl/ gdzie znajdziesz gotowe wzory umów, ale też będziesz mogła ją stworzyc. I to wszystko bez konieczności druku, podpisów itd.
Mikołaj

Re: Wynajem mieszkania

Post autor: Mikołaj »

Jeśli szukasz mieszkania na wynajem, to przejrzyj ogłoszenia na tym portalu https://rentalo.pl/. Z tego co widziałem mają różne kategorie w tym, te związane z wynajmem. Osobiście korzystałem tego portalu, gdy potrzebowałem wypożyczyć samochód. System rezerwacji jest bardzo prosty. Na pewno jeszcze będę korzystał z niego ;)
ODPOWIEDZ