Terapia

Praktyczny poradnik, jak wystawiać faktury. Proste programy, instrukcje.
Awatar użytkownika
Tomasz798
Posty: 72
Rejestracja: 11 lis 2019, 16:02

Terapia

Post autor: Tomasz798 »

Warto pamiętać, że dzisiaj jesteście w stanie skorzystać ze wsparcia dobrych psychologów, dlatego też nie powinniście zamykać się z Waszymi problemami. Najlepiej będzie zajrzeć do https://poradniasalomon.com.pl/ i samemu przekonać się o tym, jak bardzo może Was to wspomóc. Chodzi w końcu o Wasze dobro.
Awatar użytkownika
Neonowa
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2020, 13:57

Re: Terapia

Post autor: Neonowa »

W przypadku uzależnień bardzo ważne jest uświadomienie sobie problemu i powiedzenie sobie "Tak jestem uzależniony" kolejnym krokiem jest chęć otrzymania pomocy. Ośrodek Terapii Wiosenna jest miejscem, w którym leczone są różnego typu uzależnienia. Terapia zawsze dopasowana jest do uzależnienia danego pacjenta. Program leczenia obejmuje terapię stacjonarną lub dzienną podstawową oraz jej ambulatoryjną kontynuację w programie zaawansowanym.

but częstochowa
Awatar użytkownika
Telimena
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2020, 19:50

Re: Terapia

Post autor: Telimena »

Znam godne polecenia miejsce, ośrodek terapeutyczny w okolicach Krakowa. Chodzi o Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl mają naprawdę dobre podejście do osoby uzależnionej.
Awatar użytkownika
publicystka
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:10

Re: Terapia

Post autor: publicystka »

Jako że nie wiem nic o leczeniu uzależnień, potrzebuję Waszego wsparcia. Czy w ośrodku Forest macie kogoś bliskiego może? Chcę się dowiedzieć, jak wygląda tutaj leczenie i czy na pewno można sobie poradzić z największymi problemami, jeśli chodzi o uzależnienia? Bo to, że oni specjalizują się w leczeniu wiem, ale wolę popytać o opinie.
Awatar użytkownika
Nadzieja
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2020, 7:38

Re: Terapia

Post autor: Nadzieja »

Chyba każdy z nas widział osoby uzależnione i to od różnych rzeczy. Dlatego też wiemy jak bardzo ważne jest zgłoszenie się na leczenie, bo uzależnienie to pewien rodzaj choroby z której sami się nie wyleczymy. Wiem, bo sama zastanawiam się jak mogę pomóc koleżance, której mąż nadużywa alkoholu. Szukając jakiś bliższych informacji na ten temat trafiłam na taki Ranking ośrodków terapii gdzie można znaleźć kilka dobrych i polecanych ośrodków. Mam nadzieję,że przekona męża do pójścia do takiego ośrodka
Mała

Re: Terapia

Post autor: Mała »

Najlepiej skorzystać ze strony Ranking Ośrodków Terapii, żeby sprawdzić dany ośrodek. Ośrodek leczenia uzależnień Forest jest tam na drugim miejscu i ma masę pozytywnych opinii z tego co widziałam. Warto tam też zadzwonić i dopytać o wszystko, widzę, że są otwarci całą dobę, więc można dzwonić w każdej chwili.
kaśka

Re: Terapia

Post autor: kaśka »

Najlepiej zainwestować po prostu w leczenie alkoholizmu https://medox.org.pl/leczenie-choroby-alkoholowej/ mają świetnych specjalistów i bardzo dobre metody leczenia :) Wg mnie bardzo dobre metody w leczenia hazardu i uzależnień od alkoholu.
karaś77

Re: Terapia

Post autor: karaś77 »

Może czas zapoznać się z ofertą centrum profilaktyki uzależnień? Naszą filozofią jest wspieranie i motywowanie do zmiany wyznaczonej przez pacjentów, czy to w kontekście drug free, czy redukcji szkód, a kryzys życiowy traktujemy jako szansę na zmianę. Świadczymy usługi w ramach kontraktu z NFZ.
terapiś4

Re: Terapia

Post autor: terapiś4 »

Jeśli czuje sz że potrzebujesz pomocy specjalisty do poradzenia sobie ze swoją psychiką to polecam Psychoterapia Warszawa Centrum Jestem zadowolona z ich pomocy. Pomogli mi oni inaczej spojrzeć na otaczający mnie świata, zaczełam myśleć bardziej pozytywniej i cieszyć się z małych rzeczy. Zarezerwuje telefonicznie wizytę, pomoga ci naprawdę profesjonalne osoby.
Bożena

Re: Terapia

Post autor: Bożena »

Ale przecież jeśli jeszcze zastanawiacie się na tym, jaka terapia mogłaby być dla Was najodpowiedniejsza, to powinniście zlecić ten wybór dobremu psychiatrze. Osobiście mogę Wam już teraz zasugerować, byście zajrzeli do https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ i samodzielnie przekonali się, dlaczego właśnie w klinice psychomedic.pl warto poszukać pomocy.
Neoś

Re: Terapia

Post autor: Neoś »

Z uzależnieniami mamy mało wspólnego gdyż naszym problemem jest autyzm u córki. Na szczęście terapie z http://www.asysta.org/ pozwalają stanąć nam na nogi i rozwijać dalsze skrzydła :) Jeżeli ktoś zmaga się z podobnymi problemami to tamtejszy personel jest godny uwagi zainteresowania i każdej kwoty.
Aśka

Re: Terapia

Post autor: Aśka »

A jakiej terapii poszukujesz ? Jeżeli dla swojego dziecka to z pewnością mogę polecić Ci autyzm terapia skuteczna i fachowa pomoc, która tam otrzymaliśmy jest nieoceniona :) Wszystko dzięki nim idzie w dobrym kierunku i jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. :)
Grażyna

Re: Terapia

Post autor: Grażyna »

Ja szukam ośrodka, który zajmuje się zarówno leczeniem uzależnienia jak i prowadzi terapie małżeńskie.. Moje małżeństwo przez ostatni rok praktycznie się rozpadło.. Mąż stracił pracę i zaczął pić.. Zmienił się całkowicie a ja nie wiem już jak sobie radzić. Pomagają nam rodzice i teściowie - to oni namawiają męża na terapię.. Czytałam, że w ośrodku Forest prowadzone są takie terapie, to prawda?

laboratoria zapachu
niechń

Re: Terapia

Post autor: niechń »

My chodzimy z naszym synkiem na terapie do psychologa. Terapia odbywa się Centrum Rozwoju Diagnozy i Terapii Meritum https://www.fundacjameritum.com/oferta/ ... -mlodziezy w Sosnowcu. Zdecydowaliśmy się na nią kilka miesięcy temu, terapia działa bardzo dobrze, cieszę się, że poczyniliśmy ten krok i poszliśmy na nią. Zdecydowanie warto skorzystać z usług tej fundacji, terapia jest prowadzona przez kompetentną osobę, cenowo się opłaca, polecam.

łóżko piętrowe domek
łyki96

Re: Terapia

Post autor: łyki96 »

Neonowa pisze: ↑16 lip 2020, 18:44 W przypadku uzależnień bardzo ważne jest uświadomienie sobie problemu i powiedzenie sobie "Tak jestem uzależniony" kolejnym krokiem jest chęć otrzymania pomocy. [...] jest miejscem, w którym leczone są różnego typu uzależnienia. Terapia zawsze dopasowana jest do uzależnienia danego pacjenta. Program leczenia obejmuje terapię stacjonarną lub dzienną podstawową oraz jej ambulatoryjną kontynuację w programie zaawansowanym.
Warto chodzić na terapie

___
Oświetlenie uliczne
staśka1

Re: Terapia

Post autor: staśka1 »

Z pewnością taką pomoc otrzymasz w Poradni Zdrowia Psychicznego Empatio: https://psycholog-ms.pl/psychoterapia-d ... mlodziezy/ . Pracują tam świetni specjaliści z zakresu psychologii dziecięcej. Warto się z nimi skontaktować - można także online.
Julita31

Re: Terapia

Post autor: Julita31 »

Jeżeli macie problem z uzależnieniem, czy to od alkoholu, leków czy innych substancji i nie tylko warto udać się po pomoc do psychologa. Uzależnić można się praktycznie od wszystkiego, jednak jednym z najgorszych uzależnień moim zdaniem jest alkoholizm. Poza osobą uzależnioną cierpią również najbliżsi. Życie z alkoholikiem nie jest proste, ale chcemy takiej osobie pomóc, bo nam zależy. Alkoholizm to jest choroba i to bardzo poważna. leczenie alkoholizmu powinno odbywać się pod okiem specjalisty, terapeuty czy psychologa. Jest to choroba, o podłożu głównie psychicznym.
Krystian787

Re: Terapia

Post autor: Krystian787 »

Ja mogę się wypowiedzieć jedynie w kwestii leczenia uzależnienia jakim jest alkoholizm. To straszna choroba, która dotyka ludzi bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Leczenie jest bardzo czasochłonne ale zdecydowanie warte poświęconego czasu. Potrzebna jest również wysoka motywacja. Jeżeli chodzi o metody leczenia to jest ich bardzo dużo. Do skutecznych zalicza się m.in. wszywkę alkoholową. Na stronie internetowej https://wszywka-wroclaw.pl/ dostępna jest oferta oraz dokładny opis zabiegu. Wszywka działa nawet do 12 miesięcy. Dodatkowo warto poczytać nieco więcej na temat terapii uzależnień a także odtruwania alkoholowego.
Awatar użytkownika
meria
Posty: 97
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:32

Re: Terapia

Post autor: meria »

Szukam właśnie miejsca na terapię dla swojego syna. Niestety podejrzewam autyzm. Stąd pytanie: znacie https://centrum-terapii.pl/ w Warszawie? Czytałam wiele dobrych opinii na ich temat, ale chętnie poznam również wasze zdanie.
monkaa

Re: Terapia

Post autor: monkaa »

Owszem ważna jest odpowiednia terapia, dlatego warto zorientować się też - co może nam realnie pomóc. A tutaj https://wszywka-poznan.pl/zastrzyk-antyalkoholowy.html możecie poczytać sobie na temat tego na czym polega zastrzyk przeciwalkoholowy? Czy jest w ogóle coś takiego?
meliskaa

Re: Terapia

Post autor: meliskaa »

Faktem jest to, że nie zdajemy sobie często sprawę, ale Psychoterapia uzależnień to też doskonałe rozwiązanie i na pewno już jeden krok do przodu, ku lepszemu jutrze. Warto porozmawiać z kimś fachowym o swoich problemach i zacząć podejmować kroki, aby wyjść z nałogu.
Gość

Re: Terapia

Post autor: Gość »

Psycholodzy wspierają leczenie uzależnień poprzez terapię indywidualną i grupową, ocenę motywacji i zdolności do zmiany, oraz opracowywanie strategii radzenia sobie z pokusami i nawrotami. Pomagają identyfikować i zmieniać szkodliwe wzorce zachowań oraz rozwijać zdrowe strategie radzenia sobie z trudnościami. Ich wsparcie opiera się na zrozumieniu psychologicznych mechanizmów uzależnień i skutecznych strategii terapeutycznych, co może być kluczowe w procesie zdrowienia i rekonwalescencji osób uzależnionych. Jeśli masz problem z uzależnieniem możesz odwiedzić stronę https://psychologuj.pl/ i skorzystać z dostępnych opcji umówienia się na wizytę u psychologa lub psychoterapeuty.
ODPOWIEDZ