Dom seniora

Szukasz porady, opinii? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
anulka30
Posty: 13
Rejestracja: 25 lut 2020, 18:17

Dom seniora

Post autor: anulka30 »

Szukam ciekawego domu seniora z opieką medyczną dla babci? Nie jesteśmy w stanie opiekować się 24 na dobę nią, ale chcemy dla niej jak najlepiej. Widziałam ogłoszenie domu seniora na http://domseniora24.pl/ . Fajny, bo nie w centrum miasta, a do tego wszystkiego małe z łazienką pokoje, kaplica itp. Wydaje mi się, że ok, ale co wy o tym sądzicie?

złącze f nakręcane
Awatar użytkownika
Arleta
Posty: 96
Rejestracja: 16 lut 2020, 12:51

Re: Dom seniora

Post autor: Arleta »

Dobrze ze takie miejsca powstają. Niestety nie kazdy jest w stanie spedzac czas ze starszymi osobami no ale nie mozemy zostawiac ich samym sobie - nietrudno o depresję, apatię itp. Moja babcia od jakiegos czasu przebywa juz na opiece dziennej w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim - to niedaleko Inowrocławia tam bardzo czesto organizują seniorom ciekawe zajęcia.
Awatar użytkownika
Aldonis
Posty: 33
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:34

Re: Dom seniora

Post autor: Aldonis »

Takie miejsca są bardzo potrzebne. Słyszałam opinie, że wysłanie osoby starszej do takiego miejsca to pozbycie się problemu, ale kompletnie się z tym nie zgadzam. W domach seniora można liczyć na profesjonalną pomoc medyczną, opiekę pielęgniarek, a przede wszystkim zajęcie czasu osobom starszym. Są tu organizowane zajęcia, zawsze jest się do kogo odezwać i to jest super. Jednak jest minus - nie każdego stać na takie miejsce. Jak sami opiekujecie się dziadkami to sprawdźcie sobie sklep https://esklep.brandvital.eu/ i ich różnego rodzaju urządzenia, akcesoria medyczne.
onaona

Re: Dom seniora

Post autor: onaona »

Wszystko może się odbyć, ale za zgodą przede wszystkim osoby starszej. Inaczej nie będziemy w stanie poprowadzić odpowiedniego działania. Zmuszanie nie jest dobre. A musimy też pamiętać, że osoby starsze naprawdę potrzebują opieki. W kwestii rehabilitacji znajdziecie ją w cm gamma na Mokotowie, przy Bobrowieckiej 8 .
Awatar użytkownika
rampart
Posty: 62
Rejestracja: 20 cze 2019, 8:53

Re: Dom seniora

Post autor: rampart »

Jeśli miałabym polecić dom seniora to zdecydowanie ten https://domseniora-jaso.pl/ . Lokalizacja jest super bo koło Kołobrzegu, a nie ma to jak wypoczywać sobie w okolicy morza :) Wyposażenie, komfort i opieka też na najwyższym poziomie
MariuszŁ

Re: Dom seniora

Post autor: MariuszŁ »

Czasem nie ma innej opcji niż dom opieki, bo jak pogodzić pracę, obowiązki, dzieci i jeszcze opiekę nad schorowaną starzą osobą? Nie da się. Przecież taka osoba wymaga całodobowej opieki, więc jedyną opcją jest dom opieki. Ja mogę polecić Wam Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam dobrze zajmą się bliską Wam osobą.

obraz matki boskiej nieustającej pomocy
Małgosia

Re: Dom seniora

Post autor: Małgosia »

Osobiście nie oddałabym rodziców do domu seniora. Wolę sama się nimi opiekować, szczególnie że mama potrzebuje rehabilitacji po endoprotezie stawu biodrowego. Mam sporo czasu, ponieważ pracuję zdalnie, a rodzice są kochani i zawsze w czymś w domu pomogą. Poza tym dzieciaki uwielbiają spędzać z nimi czas.
Łucja

Re: Dom seniora

Post autor: Łucja »

Ja bardzo zachwalam opiekę w https://podtopolami.eu/ dla mnie szczególnie ważna była profesjonalna opieka, którą tam otrzymacie. Od samego początku nie miałam żadnych zastrzeżeń. Mają nad wyraz pełno empatii i cierpliwości, widać, że pracują tam ludzie o ogromnych sercach.
arkadiomorales

Re: Dom seniora

Post autor: arkadiomorales »

Super dom opieki seniora jest w Gdańsku. Jest w nim mama mojego znajomego i kobiecina sobie bardzo zachwala. Nazywa się on HARMONIA, a to dokładny adres: ul. Ateny 26, 80-299 Gdańsk i strona internetowa: https://domsenioraharmonia.pl/kontakt Dają w nim świetne wyżywienie, ośrodek jest naprawdę ładny, opieka lekarska stoi na wysokim poziomie. Sąsiadka ma tam nieustannie rehabilitację i aktywne zajęcia na świeżym powietrzu. Śmiała wam mogę polecić ten dom opieki.
ODPOWIEDZ