gruntowy wymiennik ciepła

Szukasz porady, opinii? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
kamila_90
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2021, 1:21

gruntowy wymiennik ciepła

Post autor: kamila_90 »

Kochani - jak się sprawdza u Was gruntowy wymiennik ciepła? Czy opłacało się go robić? Czy dzisiaj byście się nie zdecydowali na to rozwiązanie? Jakie inne rozwiązania polecacie, aby dom był jak najbardziej ekologiczny i ekonomiczny? Chciałabym skorzystać z różnych nowoczesnych możliwości, skoro buduję dom od podstaw to niech będzie wszystko co możliwe żeby jak najdłużej spełniał swoją rolę :)
Rasputin

Re: gruntowy wymiennik ciepła

Post autor: Rasputin »

W sumie ja do końca nawet nie wiem co to jest ale jeżeli chodzi o samo ogrzewanie to właśnie zacząłem interesować się pompami ciepła marki Kaisai. W sieci jest bardzo wiele informacji na ich temat ale niektóre są mocno sprzeczne i to właśnie mnie odrzuca póki co od zakupu. Nie chcę zrobić błędu gdyż jest to po prostu spory wydatek.
striiibela

Re: gruntowy wymiennik ciepła

Post autor: striiibela »

U nas nie będzie wymiennika ciepła, a w sumie będę myślała o czymś takim jak pompa ciepła , bo to dla mnie najsensowniejsza sprawa. I niech mnie piekło pochłonie, jak tylko ogarnę coś, co nie ma dla nas znaczenia. No i ja mam nadzieję, że będziecie w tym względzie zadowoleni.
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2020, 11:15

Re: gruntowy wymiennik ciepła

Post autor: foxi »

Mamy do dyspozycji różne źródła ogrzewania naszych domów... na szczęście. Jeden z tych sposobów zyskał duże uznanie wśród osób szukających dobrego i taniego ogrzewania domów. To powietrzne pompy ciepła , które pracują na energię elektryczną pobieraną z sieci. Warto więc pompę połączyć z instalacją fotowoltaiczną a wtedy efekt grzewczy i ekonomiczny nas zaskoczy.
ODPOWIEDZ