Praca za granicą - podatki

Szukasz porady, opinii? Zajrzyj tutaj.
poseć

Praca za granicą - podatki

Post autor: poseć »

Czy ktoś, kto pracował za granicą i potem chciał rozliczyć podatek za tę pracę, współpracował z tą firmą: https://zagranicznerozliczenia.pl/ ? Chciałabym rozliczyć pracę w Holandii i zastanawiam się nad powierzeniem im tego. Wydają się rzetelni. Miał ktoś z nimi styczność?
Awatar użytkownika
długa23
Posty: 207
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:28

Re: Praca za granicą - podatki

Post autor: długa23 »

Nie wiem, jak Wy, ale ja uważam, że planując wyjazd do pracy za granicę warto najpierw pouczyć się języka obcego, zwłaszcza angielskiego. Jak widać na stronie internetowej profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/angielski/online Szkoła Językowa ProfiLingua organizuje bardzo fajne kursy angielskiego on-line, więc możecie się uczuć bez wychodzenia z domu :) Polecam ;)
Paweł

Re: Praca za granicą - podatki

Post autor: Paweł »

Jednym z częstych problemów osób, które pracują za granicą jest, rozliczanie podatków w Polsce. Firma http://rozliczpodatek.transfero.eu/ pomaga takim ludziom i oferuje kompleksową obsługę związaną z odzyskiwaniem nadpłaconych zaliczek, oraz uzyskiwaniem świadczeń dodatkowych, jak np. zasiłek na dziecko. Myślę, że jest to szansa dla wielu osób, aby uzyskać szybki zwrot, bez nerwów i wielogodzinnego szukania jak wypełnić dokumenty.
Miłosz

Re: Praca za granicą - podatki

Post autor: Miłosz »

Mi, w kwestii rozliczania podatków, bardzo pomógł ten artykuł https://www.tax-pol.pl/kiedy-mozemy-roz ... a-granica/. Znalazłem tam najważniejsze informacje na ten temat i szczegółowe objaśnienie zasad, obowiązujących w kraju. Od lat pracuję za granicą i okazało się, że nie wiedziałem o wielu sposobach, które pomogły mi zaoszczędzić fajną sumę pieniędzy.
liśka

Re: Praca za granicą - podatki

Post autor: liśka »

Wydaje mi się, że fantastyczne oferty pracy za granicą, posiada ta firma: https://www.globallogic.com/pl/careers/ . Znajdziecie tam masę ciekawych ofert, więc jeżeli poszukujecie pracy w IT i znacie języki, to będzie to idealne miejsce, w którym na pewno znajdziecie odpowiadające wam oferty.
Pińko

Re: Praca za granicą - podatki

Post autor: Pińko »

Prawda jest taka, że no nie są to łatwe tematy. Dla mnie decyzja o wyjeździe za granicę to ostateczna ostateczność. Nie wiedzę takiej potrzeby przy aktualnych warunkach w Polsce. Przecież i u nas można sobie ładnie zarobić w solidnej firmie. Najlepszy przykład proszę bardzo to ta firma https://imex-logistics.pl/ z dużym potencjałem, z dużymi możliwościami, więc można byc pewnym co do utrzymania zatrudnienia
Gałgan

Re: Praca za granicą - podatki

Post autor: Gałgan »

W momencie gdy pracowaliśmy za granicą legalnie to oczywiście wszelkie kwestie podatkowe również powinny być w należyty sposób rozliczone. Ja od razu chciałbym każdemu polecić doskonały wpis https://taxology.co/pl/jaki-vat-obowiazuje-we-wloszech/ gdyż właśnie tam fajnie opisano to jaki VAT obowiązuje we Włoszech.
icon

Re: Praca za granicą - podatki

Post autor: icon »

A czy możecie polecić jakieś naprawdę tanie przewozy zagraniczne osób do Niemiec? Od listopada będę jeździł tam regularnie do pracy i zależy mi na tym, by jak najwięcej zaoszczędzić na kosztach dojazdu. Wiem, że jest wiele firm przewozowych. Jednak zależy mi na naprawdę dobrej i w miarę taniej. Może możecie kogoś polecić?
Kaśka

Re: Praca za granicą - podatki

Post autor: Kaśka »

Jeśli szukacie ofert pracy za granicą to polecam sprawdzić na stronę https://www.hitpraca.pl tutaj jest mnóstwo ofert. Każdy znajdzie oś co mu odpowiada. Ja tak szukam pracy. Sprawdzam na stronę wpisuję miasto w którym chce pracować i szukam nowych ciekawych ofert pracy. Fajna i wygodna opcja. Polecam z niej skorzystać.
kami4944

Re: Praca za granicą - podatki

Post autor: kami4944 »

Wyjeżdżając do pracy za granicę to ja wam powiem że trzeba pamiętać o rozliczaniu się tam z podatku, tutaj https://zwrot-podatkow.pl/ksiegowosc-niemiecka-gewerbe macie firmę, która może to zrobić w Waszym imieniu jak nie wiecie jak się za to zabrać. Mi oni pomogli, a miałem ten sam problem właśnie.
ODPOWIEDZ