Rozliczenie miesięczne podatkowe

Polecamy najlepsze, intuicyjne programy do wystawiania faktur. Dla początkujących i zaawansowanych.
armiś

Rozliczenie miesięczne podatkowe

Post autor: armiś »

Cześć,
Mam taki problem, że mój księgowy zachorował na COVID i leży w szpitalu(stan nieciekawy, ale stabilny). Zbliża się rozliczenie miesiąca i wpłata VAT i podatku dochodowego.
Czy wiecie może czy jest możliwość zgłoszenia do US opóźnienia w rozliczeniu i wpłatach? Nie mogę sobie sam rozliczyć podatku, bo nie potrafię, nie robiłem tego chyba ze 3 lata i oddałem już dokumenty, tuż przed tym jak księgowy został zabrany karetką do szpitala.... Dziękuję za pomoc!
Rapidś

Re: Rozliczenie miesięczne podatkowe

Post autor: Rapidś »

Do dochodowego nic bym nie robił - żadnych pism itp. (brak miesięcznych deklaracji - urząd nie wie czy powinien być podatek czy nie). Jakbym już wiedział ile jest tego podatku dochodowego wpłaciłbym po terminie i napisał pismo o umorzenie odsetek powołując się na ww. okoliczności. Do VAT złożyłbym "zerówkę" aby uniknąć czynnych żali itp i napisał pismo do naczelnika z opisem sytuacji. Radziłbym jednak wyliczyć orientacyjną kwotę VAT (należny - minus zakupy) i dokonać płatności a ewentualną różnicę starałbym się odzyskać w drodze nadpłaty/ lub dopłacił później. Okoliczności jakie Cie spotkały będziesz mógł wykorzystać wyłącznie instytucji czynnego żalu (niezłożenie deklaracji VAT / JPK na czas) oraz przy ubieganiu się o umorzenie odsetek w przypadku nieterminowego opłacenia podatku. (dochodowy / VAT)
Zerknij sobie jeszcze tutaj: http://wyszukiwarkafunduszy.pl/ - na stronie jest wiele porad o optymalizacji podatkowej.
ODPOWIEDZ